نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال

صفحه اصلی » نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال » وبلاگ » نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال

نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال

نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال

 

نقش ضروری برای داشتن تیم موفق بازاریابی دیجیتال

 

کنار هم جمع کردن یک تیم بازاریابی دیجیتال موثر به نظر کار دشواری می رسد. در حقیقت، بیشتر مواقع تفاوت بین موفقیت یا شکست دیجیتال مارکتینگ، به داشتن افراد مناسب در تیم بستگی دارد. اما کمی برنامه ریزی و تفکر خلاقانه، تنها چیزی است که برای ایجاد یک تیم موثر نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم نقش های ضروری که یک تیم موفق دیجیتال مارکتینگ را تشکیل می دهد با هم مرور کنیم. علاوه بر این، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به طور خلاقانه تیم بازاریابی دیجیتالی که با منابع و مهارت های داخلی شما منطبق است را ترکیب کنید و با هم سازگار نمایید.

مدیر پروژه دیجیتال مارکتینگ

تیم های بازاریابی اغلب کارهای زیادی انجام می دهند. آن ها مسئول برطرف کردن نیازهای مختلف دپارتمان های متعددی هستند و اولویت بندی برای انجام کارها، چالش بزرگی است. مدیر پروژه به عنوان رابطی بین تیم بازاریابی دیجیتال و باقیِ سازمان عمل می کند. نصف این نقش ، مدیریت تیم است در حالیکه باقی مسئولیت این افراد، مدیریت درخواست های ورودی از سایر دپارتمان ها و اطمینان حاصل کردن از این است که همه افرد چیزی که نیاز دارند را به دست می آورند.

 

استراتژیست تیم دیجیتال مارکتینگ

ازاریابی تاثیرگذار و مفید با برنامه ریزی خوب و درک مستحکمی از مخاطبان و چیزی که برایشان مهم است آغاز می شود. اما زمانیکه تیم در حال تولید محتوا و پشتیبانی از موارد اولیه است، احتمال دارد بینش گسترده تر بازاریابی و اهداف مرتبط با کسب وکار نادیده گرفته شود. به همین خاطر وجود یک استراتژیست در تیم بازاریابی ضروری است. استراتژیست شما مسئول کارهای زیر است:

۱-شناسایی پرسونای خریداران
۲-نقشه برداری از سفر مشتری
۳-درک فرصت های موجود برای کلمات کلیدی
۴-توسعه معیارهای کلیدی موفقیت
۵-اطمینان حاصل کردن از اینکه فعالیت های بازاریابی با اهداف گسترده تجاری همتراز است.
۶- نجش و بهینه سازی محتوا برای عملکرد

استراتژیست شما باید به عنوان ویراستار برند عمل کند و مطمئن شود همه موارد منتشر شده تمامی این استراتژی ها را در بر می گیرد.

 

 

ارسال نظر